AZONOSÍTSD A MOTIVÁCIÓS SZAKASZOD

Picture of GetBack2Balance

GetBack2Balance

Bizonyára Te is tapasztaltad, hogy néha a rózsaszín felhők és a szirványok örömeivel telve ébredsz. Más napokon azon meg kapod magad, hogy semmihez sincs kedved…. Ismerősen hangzik? Ez azért van, mert a motiváció nem állandó.

Engedd meg, hogy bemutassam a motivációs modellt:

1. fázis: HYPE (a felfutás)

Mielőtt valami újba kezdesz, teljesen normális, ha szkeptikusnak, motiválatlannak vagy idegesnek érzed magad. Azobónban megfelelő útmutatással, szakértő egyénre szabott tanácsaival a jó úton tudsz elindulni, így nem kell tesztelgetned magadon a különböző dolgokat. Nincs is rosszabb a sikertelen próbálkozásoknál, hiszen rengeteg időt, energiát és pénzt áldozol valamire – eredmény nélkül.

1. csúcs: HONEYMOON (avagy a mézes hetek)

Ha egyszer belevágsz, a motivációd az egekbe szökik. Szuper jól csinálod a dolgokat, fantasztikusan érzed magad, kicsattansz az energiától és a büszkeségtől. Nem is érted, miért nem kezded el hamarabb 😃Ezt azonban nem véletlen nevezzük a nászút szakasznak: óhatatlan, hogy el fog jönni a vége. Ebben is egyediek vagyunk. Valakinél ez tarthat néhány hétig. Másoknál néhány napig. Vagy lehet csak néhány óráig… amíg eljön a rettegett zuhanás.

2. fázis: PLUMMET (azaz a mélyrepülés)

Végtére is emberek vagyunk, ezt soha ne feledd! Tehát eljön az idő,

amikor valami elpattan. Összecsapnak a hullámok a fejed felett, más kerül prioritásba. A motivációd csökkenni kezd – ez teljesen normális, az élet rendje.

3. fázis: LAPSE (más néven a kihagyás)

A szívás része. Itt kezdenek el sokan küzdeni, és ebben a szakaszban gyakran jöhetnek létre torzulások nézeteinkben, gondolatainkban.

(Pl… „egy csődtömeg vagyok!”,

„soha nem fogok tudni lefogyni”,

„rossz a genetikám”,

„nincs akarterőm”,

„karácsonykor sütiztem, akkor már az egésznek lőttek, inkább elengedem az egészet…” stb)

Azonban a LAPSE egy nagyon pozitív élmény! Ez az az idő, amikor a legnagyobb képességünk van a tanulásra, a fejlődésre és a visszaerősödésre. Ilyenkor van az is, hogy megtapasztalhatod, mi a különbség aközött, hogy JÓL VAGY és amikor NEM VAGY JÓL. Ebből nyerhetsz extra motivációt! Ne feledd, magadért vissza kell visszaülnöd a nyeregbe!!!

3. fázis – SURGES és a SLIPS

A végtelenség, és ami mögötte van: Hullám hegyek és hullámvölgyek

Az első kihagyás után motivációs csúcsokat és mélypontokat fogsz tapasztalni. Ez azért van, mert a motiváció nem állandó. Növekszik és csökken.

A LÉNYEG: Ne ess kétségbe és ne keseredj el, amikor éppen a mélyponton vagy, hiszen a ciklikusság teljesen természetes és a következő hullámhegy és motivációs lendület hamarosan megtalál!! Tudatosítsd magadban, hogy a rossz korszak nem tart örökké, és törekedj arra, ezek a szakaszok lehetőség szerint minél rövidebbek legyenek.

Te most hol tartasz a motivációs modellben?

Vélemény, hozzászólás?

Az e-mail címet nem tesszük közzé. A kötelező mezőket * karakterrel jelöltük

Hasonló cikkek

Szociális triggerek

HOZD KI A LEGTÖBBET A SZOCIÁLIS TRIGGEREKBŐL

HOZD KI A LEGTÖBBET A SZOCIÁLIS TRIGGEREKBŐL Előző cikkeimben olvashattál a viselkedési láncról, annak megértéséről https://getback2balance.hu/viselkedesi-lanc-megertese/. Egy kis frissítés gyanánt: kiváltó ok -> gondolat -> cselekvés -> következmény. Emlékszel? A nem-kívánt következmények elkerülése érdekében valahol meg kell törnöd ezt a

Tovább olvasom »
Viselkedési döntés

Viselkedési lánc megértése

Azt mondják, hogy a motiváció indít el az úton, de a szokás tart rajta. A korábbi, motivációról szóló cikkem folytatásaként most a szokásokról, illetve a VISELKEDÉSI LÁNC-ról szeretnék beszélni. Akár hiszed, akár nem, a jó dolgokhoz idő kell. Nomeg befektetett

Tovább olvasom »